Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, şirketin iç ve dış dünyadaki görünen yüzüdür.

Nasıl Çalışırız?

Aran Medya olarak, çalıştığımız şirketleri tüm ayrıntılarıyla inceler, sektör analizi yaparız. Kurumsal kimliği oluştururken yaptığımız tüm araştırmaları sentezler ve şirketi en iyi temsil edecek renk karması eşliğinde, dikkat çekici logo tasarımlarını hayata geçiririz.

  • Kurumsal Kimlik hazırlarken çağın beklentilerine uygun,
  • firmanın misyonunu destekleyen izlerin hakim olduğu,
  • modern çalışmalar ortaya çıkarmak bizim ilk kuralımızdır.

Tasarım Aşamaları

Kaliteli bir kurumsal kimlik hazırlarken izlediğimiz tasarım süreci ve özellikleri

Brif

Tasarımcıların neredeyse çoğu müşteriden gelen ilk bilgi toplamanın işin en önemli aşaması olduğu konusunda hemfikirdir. İster yüz yüze yapılan görüşme olsun ister doldurulan bir sürü soru-cevap formu. İlk aşamada yaptığımız iş brif yapmaktır.

Sonraki İşlem

Araştırma

Brief kalıbını çıkardıktan sonra en önemli aşama müşterilerimizin faaliyet alanı hakkında bilgi edinmektir. Başarılı logo için olmazsa olmaz aşama diyebiliriz. Araştırma aşaması sektör hakkında genel kaynakları okumayı, rakipler hakkındaki yazıları incelemeyi içermektedir. 

Sonraki İşlem

Görsel Araştırma

Bu araştırma müşterinin işi ile ilgili değil güncel logo tasarımı üzerindedir. Burada duruş düşünüş tarzı ararız. Genellikle çok da alışık olmadığımız bir tarza ulaşmak için yaparız bunu.

Sonraki İşlem

Konsept ve Renk

Logo tasarım konsepti geliştirme aşaması yaratıcılığın oyuna girdiği yerdir. Konsept evresinde tasarımcı ekibimiz grafik tarzına derin bir anlam yüklemeyi amaçlar. Bu tarz logolar ona bakanlar üzerinde büyük etki bırakır. Bu evrede logo için renk seçimini de yaparız.

Sonraki İşlem

Sunum

Grafik tasarımcılarımızın işlerini sunduğu nokta burasıdır. Burada şuna karar veririz ya logo tasarım konseptlerinden geniş bir yelpaze sunacaktır, ya da seçilen birkaç tasarım. Bu değişken bir noktadır.

Sonraki İşlem